x
  • Pradžia
  • TŪM programoje darbą pradėjo antrojo srauto sričių koordinatoriai

TŪM programoje darbą pradėjo antrojo srauto sričių koordinatoriai

2024 balandžio 23 d.

TŪM programoje darbą pradėjo antrojo srauto sričių koordinatoriai

Švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM), šiemet pasirašius jungtinės veiklos sutartis ir prie programos prisijungus 33 antrojo srauto savivaldybėms, jau gali pasidžiaugti ir tuo, kad visose abiejų srautų savivaldybėse pradėjo darbuotis labai svarbūs programos komandos nariai – sričių koordinatoriai. 

„Būtent sričių koordinatoriai užims ar jau užima labai svarbią kiekvienos TŪM srities ambasadoriaus rolę savo savivaldybėje, bus kertiniai žmonės, padedantys užtikrinti tinklaveiką ir tikrai integruotą ugdymą. Koordinatoriai yra labai svarbus programos veiklų kokybės garantas savo bendruomenėse, kurias jie geriausiai pažįsta – turėdami tokius žmones galime tikėtis tikrai kryptingo TŪM veiklų įgyvendinimo ir puikių to rezultatų“, – sako TŪM programos vadovė Judita Šarpienė.  

Balandžio viduryje Europos socialinio fondo agentūroje (ESFA) įvyko du antrojo srauto savivaldybių veiklų koordinatoriams skirti renginiai „Jungtys II“. Tuo tarpu renginys „Jungtys I“, skirtas pirmojo srauto veiklų koordinatoriams, vyko praėjusių metų rugsėjo pabaigoje.  

„Šie renginiai yra skirti koordinatoriams geriau susipažinti su savo darbo atsakomybėmis, pabendrauti su kolegomis iš kitų savivaldybių ir sužinoti, kokią pagalbą galės gauti visą programos įgyvendinimo laikotarpį“, – sako J. Šarpienė.  

Šiuo metu visose 58 TŪM programoje dalyvaujančiose savivaldybėse darbuojasi apie 250 sričių koordinatorių. Jų atsakomybių sritys, kaip ir patys savivaldybių pažangos planai, šiek tiek skiriasi tarpusavyje, priklausomai nuo savivaldybės: koordinatoriai yra atsakingi už vienos, dviejų ar net visų keturių (lyderystė veikiant, kultūrinis, įtraukusis, STEAM ugdymas) TŪM sričių koordinavimą.  

Kviečiame peržvelgti renginių „Jungtys I“ ir „Jungtys II“ akimirkas!