x

Naujienos

 

58 Lietuvos savivaldybės, 270 mokyklų ir daugiau nei 225 milijonų eurų investicijų į šalies švietimą – tokia švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) matematika.

Praėjusį pavasarį TŪM programą pradėjo įgyvendinti 22 šalies savivaldybės, o dabar prie jų prisijungė dar 36 programoje norą dalyvauti išreiškusios savivaldybės. TŪM – pirmoji tokia programa, kuri savivaldybėms suteikė tiek autonomijos ir tapo įrankiu savivaldybės savarankiškumo švietimo srityje stiprinimui.

Savivaldybės įgyvendina savo pačių parengtus pažangos projektus keturiomis – lyderystės veikiant, įtraukties, STEAM ir kultūrinio ugdymo – kryptimis.

 

Švietimo pažangos programoje „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) prasideda antrasis įgyvendinimo etapas – patvirtintas 36-ių antrojo srauto savivaldybių pažangos planų finansavimas ir artimiausiu metu bus pasirašytos jungtinės veiklos sutartys. Na, o jau sausio pabaigoje prasidėjo renginių ciklas „TŪM – Jūsų savivaldybėje“, kuriame visos antrojo srauto savivaldybės pristato savo pažangos planus bendruomenėms bei žiniasklaidai.

Sausio–kovo mėnesiais visoje Lietuvoje įvyks 33 pristatymo renginiai. 6 antrojo srauto savivaldybės rengė jungtinius pažangos planus ir juos pristatys kartu.

 

Barjerų įveikimas, nuostatų kaita ir bendradarbiavimas – tai tapo bene pagrindinėmis praėjusią savaitę Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) vykusio renginio „Kultūra įtraukčiai ir įtrauktis mokykloje“ nagrinėtomis temomis. Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) organizuotas renginys, skirtas švietimo srities atstovams, atkreipė dėmesį į labai svarbią ir jautrią temą – įtrauktį mokykloje – ir gilinosi, kaip kultūrinio ugdymo veiklas galima padaryti įtraukesnėmis, kaip įtraukiojo ugdymo įgyvendinimui galima pasitelkti kultūrines bei  menines praktikas.

 

Įtraukusis ugdymas – viena svarbiausių šių dienų švietimo srities temų. Stiprinant įtraukią ugdymo ekosistemą, švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) išleido jau antrąjį universalaus dizaino mokymuisi (UDM) gairių leidinio tiražą. Jau visai netrukus jis pasieks bendrojo ugdymo mokyklas.

 

Spalis dažnai dar vadinamas ir psichinės sveikatos mėnesiu, nes jo pirmoje pusėje minima Pasaulinė psichinkos sveikatos diena. Tai atsispindėjo ir švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) veiklose, kurios šiuo metu jau pilnu pajėgumu vykdomos pirmojo srauto savivaldybėse. Planuojama, kad antrojo srauto savivaldybės jau lapkričio antroje pusėje pasirašys jungtinės veiklos sutartis ir netrukus įsilies į aktyviai veikiančių TŪM savivaldybių gretas.

 

Energingi, atviri ir turintys įvairios darbinės patirties – tokie švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) koordinatoriai ketvirtadienį susirinko į Europos socialinio fondo agentūrą (ESFA) ir pradėjo jungtis į tinklą.

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Gaukite pačias svarbiausias naujienas pirmieji - apie mūsų veiklą, renginius bei kitą svarbią informaciją!