x

Naujienos

 

Barjerų įveikimas, nuostatų kaita ir bendradarbiavimas – tai tapo bene pagrindinėmis praėjusią savaitę Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) vykusio renginio „Kultūra įtraukčiai ir įtrauktis mokykloje“ nagrinėtomis temomis. Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) organizuotas renginys, skirtas švietimo srities atstovams, atkreipė dėmesį į labai svarbią ir jautrią temą – įtrauktį mokykloje – ir gilinosi, kaip kultūrinio ugdymo veiklas galima padaryti įtraukesnėmis, kaip įtraukiojo ugdymo įgyvendinimui galima pasitelkti kultūrines bei  menines praktikas.

 

Įtraukusis ugdymas – viena svarbiausių šių dienų švietimo srities temų. Stiprinant įtraukią ugdymo ekosistemą, švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) išleido jau antrąjį universalaus dizaino mokymuisi (UDM) gairių leidinio tiražą. Jau visai netrukus jis pasieks bendrojo ugdymo mokyklas.

 

„Iš esmės „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programa davė stiprų impulsą, pagreitį gimnazijos strateginio plano įgyvendinimui. TŪM dėka sukursime daugiau galimybių įvairiems vaikams – manau, tai ir yra šios programos esmė“, – sako Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktorius Darius Mockus. Jonava, kartu su dar 21-na pirmojo srauto savivaldybe, jau gali skaičiuoti nuveiktus darbus ir džiaugtis vykstančiais pokyčiais. Prie jų jau kitų metų pradžioje prisijungs ir likusios 36-ios antrojo srauto savivaldybės, su kuriomis bus pasirašytos jungtinės veiklos sutartys ir jas pasieks pirmosios veikloms įgyvendinti skirtos lėšos.

 

Spalis dažnai dar vadinamas ir psichinės sveikatos mėnesiu, nes jo pirmoje pusėje minima Pasaulinė psichinkos sveikatos diena. Tai atsispindėjo ir švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) veiklose, kurios šiuo metu jau pilnu pajėgumu vykdomos pirmojo srauto savivaldybėse. Planuojama, kad antrojo srauto savivaldybės jau lapkričio antroje pusėje pasirašys jungtinės veiklos sutartis ir netrukus įsilies į aktyviai veikiančių TŪM savivaldybių gretas.

 

Energingi, atviri ir turintys įvairios darbinės patirties – tokie švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) koordinatoriai ketvirtadienį susirinko į Europos socialinio fondo agentūrą (ESFA) ir pradėjo jungtis į tinklą.

 

Rugsėjo 1-oji – svarbi diena ne tik mokiniams ir mokytojams, bet ir daugybei švietimo lauko darbuotojų bei čia vykdomų programų. Viena jų – švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM), kuri įgauna vis didesnį pagreitį.

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Gaukite pačias svarbiausias naujienas pirmieji - apie mūsų veiklą, renginius bei kitą svarbią informaciją!